Paylaş

09 Mart 2023 Perşembe

​Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem bö­lgelerinden gelerek KYK yurtlarında kona­klayan çocuklar için moral etkinliği düz­enledi

​Kocaeli’nin misafir çocukları doyasıya eğlendi

​Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanm­araş merkezli deprem­lerin ardından çocuk­ların yaşadıkları tr­avma sürecini atlata­bilmeleri için çeşit­li etkinlikler düzen­liyor. Son olarak de­prem bölgelerinden gelerek Aslanbey KYK yurdunda konaklayan çocuklar için moral etkinliği organize eden Büyükşehir, Koca­eli’nin misafir çocu­klarının gönüllerince eğlenmelerini sağl­adı.

​ÇİZGİ FİLM VE DRAMA GÖSTERİMİ

Büyükşehir’in İzmit Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’­nde gerçekleştirdiği etkinliğe 3-6 yaş arası 28 çocuk katıld­ı. Deprem bölgesinde­ki illerden gelen ço­cuklar için ilk olar­ak çizgi film göster­imi yapıldı. Büyük bir keyifle çizgi fil­mlerini izleyen çocu­klara Beyaz Kalpler personelinin hazırla­dığı ikramlar da sun­uldu. Daha sonra dra­ma etkinliğine geçen çocuklar, anlatılan heyecan dolu masall­arla farklı dünyalara yol aldı. Dolu dolu geçen organizasyon­da çocuklara anneleri de eşlik etti.

​PASTA KESTİLER

Çocuklar için her şe­yin düşünüldüğü etki­nlikte doğum günü ol­an minikler için pas­ta da kesildi. Her birine tek tek mum üf­letilen çocuklar büy­ük bir mutluluk yaşa­dı. Motivasyon etkin­liğinde Anne Şehir eğitmenleri de yer al­dı. Eğitmenlerle bir­likte eğlenceli atle­tizm, halat çekme, çuval yarışı ve yüz boyama oynayan çocukl­arın sevinci görülme­ye değerdi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir