ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu Başvuruları Açıldı

Paylaş

ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu Başvuruları Açıldı

         ABD’nin Türkiye Misyonu ve Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültürel İşler Bürosu Kültürel Miras Merkezi, Büyükelçiler Kültürel Koruma Fonu (AFCP) Yarışması 2023 için kavram notları çağrısı açıldı.

     Başvuru süreci iki turdan oluşur: 1. Turda, Türkiye’deki ABD Misyonu proje fikirlerini ön değerlendirmeden sonra Kültürel Miras Merkezine sunulmak üzere kavram notları şeklinde toplayacaktır. 2. Turda, Merkez gelecek vadeden fikirlere sahip büyükelçilikleri tam proje başvurularını sunmaya davet edecektir.

AFCP, Türkiye dahil ülkeleri kültürel miraslarını korumada desteklemeyi ve ABD’nin diğer kültürlere saygısını göstermeyi amaçlıyor.

.

Başvuru Şartı

      Uygun proje uygulayıcılarını, kültürel mirası korumaya yönelik projeleri yönetmek için gerekli kapasiteye sahip olduklarını gösterebilen saygın ve hesap verebilir ticari olmayan kuruluşlar olarak tanımlar. Uygun uygulayıcılar, vergi kanununun 501(c)(3) Bölümüne tabi ABD merkezli eğitim kurumları ve kuruluşları dahil olmak üzere sivil toplum kuruluşlarını, müzeleri, eğitim kurumlarını, kültür bakanlıklarını, belediyeleri veya benzer kurum ve kuruluşları içerebilir.

AFCP, önceki ödüllerin hedeflerini veya raporlama gerekliliklerini yerine getirmeyen bireylere, ticari kuruluşlara veya geçmişte ödül alanlara hibe vermeyecektir.

Proje Ödüller

 10.000$ ile 500.000$ arasında değişecektir. Kültürel Miras Merkezi, küresel olarak 20 ila 30 projeye fon sağlamayı öngörüyor

Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2022 saat 17:30

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Tanem UÇAR

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir