Ortak Proje Çağrısı, Son Başvuru 1 Şubat 2023

Paylaş

TÜBİTAK- Özbekistan Cumhuriyeti Yenilikçi Kalkınma Bakanlığı İkili İş Birliği Programı, Ortak Proje Çağrısı, Son Başvuru 1 Şubat 2023

    TÜBİTAK ile Özbekistan Cumhuriyeti Yenilikçi Kalkınma Bakanlığı (Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan – MID Uzbekistan) arasında 30 Nisan 2018 tarihinde imzalanan İş Birliği Protokolü doğrultusunda, Türk ve Özbek bilim insanları arasında gerçekleştirilecek olan ortak akademik araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) projeleri desteklenecektir. İlgili çağrı, bilimsel ve teknolojik alanların tamamına açık bulunmaktadır

Programın Öncelikleri

      Çağrının amacı, ortakların uluslararası iş birliği yapmasına ve yeni kalitesini artırmak için araştırma ortamları, tesisler, bilgi ve uzmanlık araştırmalarını ve araştırmayı ve yeniliği ekonomik ve toplumsal olarak tercüme etmelerini fayda sağlamak. Ar-Ge projesi yeni bilgi üretmeye odaklanmalıdır; yeni bilimsel yorumlar yapmak veya teknolojik sorunları bilimsel ilkelere dayalı olarak çözmek. Bu çağrı tüm bilimsel ve teknolojik alanlardaki uygulamalara açıktır.

Desteklerin Tutarı

       Kural olarak, fon almaya hak kazanan Türk ortaklar 1.250.000 Türk Lirası’na kadar para alabilirler. (Yaklaşık olarak genel gider ve Proje Teşvik Primi (PIP) hariç) proje başına. Ayrıca, fon almaya hak kazanan Özbek ortaklar, 1.500.000.000 Özbek Toplamı alabilirler.

   Projelerin Süresi

Iki yılı (24 ay) geçmemeli ve toplam proje süresi desteklenen her ortak için uluslararası ziyaretler yılda iki ayı (60 günü) geçmemelidir.

Başvuru Tarihi: TÜBİTAK – MID Uzbekistan Ortak Proje Çağrısı 01 Kasım 2022 – 01 Şubat 2023 tarihlerini kapsamaktadır.

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Tanem UÇAR

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir