Yüzünüz Biraz Olsun Kızardı mı?

Paylaş

Yüzünüz Biraz Olsun Kızardı mı?
“Birine çamur atmadan önce iyi düşün ve sakın unutma! İlk önce senin ellerin kirlenecek.” L. Tolstoy
Altılı masanın en son toplantısından bir öncekinde masadakilerin tam mutabakat sağlamadan kalkmaları sonrasındaki basın, medya ve TV. Tartışmaları ve yazılarından bir defa daha anladık ki Türkiye’de aydın sıfatını hak edecek insan yok denecek kadar az.
Uzlaşma ve duygusal bağ kurma kültürü yok.
Soyut düşünme melekeleri gelişmemiş.
Siyah ve beyaz haricinde renk tanınmıyor.
Birçoğunun ortalama zekâ seviyesi yerlerde sürünüyor.
Yine bir kısmı yerli ve yabancı çıkar gurupları tarafından fonlanıyor.
İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, Altılı Masanın 3 Mart günü yapılan toplantısında kendisine yapılan dayatmayı kabul etmeyip masayı terk edişi ekseri sol cenahtaki yazar-çizer takımının tamamına yakınının yargısız infaz hücumuna uğradı.
Hâlbuki biz bu kişilerin birçoğunun cemaziyelevveliyatlarını da çok iyi biliriz.
Mesela, Erol Mütercimler: “Tarih İyi Partinin bir proje partisi olduğunu yazacak, Amerika’da yaşayan bir şahsiyet geçtiğimiz belediye başkanlığı seçiminde Üsküdar bölgesindeki seçim çalışmalarına katılmış ve bu çocuk! Başından beri İYİ Partinin içinde.” Sözleri hâlâ video kayıtlarında mevcudiyetini koruyor.
İYİ Partiyi bir Proje partisi olarak niteleyen, Komplo teorileriyle ünlü aynı Erol Mütercimler, AKP’nin de kuruluş aşamasında bir Proje partisi olduğundan bahsediyor ve Tayyip Erdoğan’ın başbakan olacağını 24 Ekim 1999 da Av. Münci İnci’nin İstanbul Bulgaristan sınırına yakın durusu Konaklarındaki evinde sabah kahvaltısında öğrendiğini söylüyor. Hatta o kadar ayrıntılı bilgi veriyor ki; Fehmi Koru, Nazlı Ilıcak, Emin Şirin, Yalçın Doğan, Bülent Akarcalı, Güler Kömürcü ve isimlerini yazamadığım birçokları. Bunların haricinde ABD Başkonsolos Yardımcısı bayan ile kol kola gelen Tuğrul Türkeş.
Sonraki günlerde Erdoğan’a 5 kişilik bir danışmanlık kadrosu hazırlanıyor ve listenin 2. Sırasında Erol Mütercimler var.
Proje Partisi lideri olarak nitelendirdiği Erdoğan’ın danışmanlığını listesinin 1. Sırasında olmadığı için(olsa mutlaka kabul edecekti) kabul etmeyen Mütercimler, şimdi İYİ Partiyi de Proje Partisi olarak nitelendiriyor. Bu da demek oluyor ki, Komplo teoricilerde hayal gücünün sınırı yokmuş.
Sadece Mütercimler olsa hadi neyse diyeceğim de okuyabildiğim kadarıyla Soner Yalçın https://www.sozcu.com.tr/2023/yazarlar/soner-yalcin/uzlasi-kulturu-7612904/ hariç, sol kesimin hemen hemen hepsi ucundan kenarından yargısız infazda bulunuyordu.
“Köpeklerin kardeşliği, önlerine kemik atılıncaya kadardır” atasözünü haklı çıkardınız ya olmaz olsun sizin aydın görüşünüz.
Hiç mi ahde-vefanız yoktu.
Bugüne kadar Sayın Meral Akşener lehine söylediklerinizin, onca güzel sözlerin hepsi yalan mıydı, yazıklar olsun.
Olayı o kadar ileri boyuta taşıdılar ki “5’li Çete” ile görüşüldüğü, paralar alındığı, karşılığında 46 kişilik liste yapıldığı ve iktidar değiştikten sonra bu kişiler hakkında işlem yapılmaması konusunda Kılıçtaroğlu’ndan teminat alındığı noktasına getirildi. Artık İYİ Partili hukukçular, bu iddiayı ortaya atanlar hakkında gerekli işlemleri yaparlar sanıyorum.
Sağlıklı Kalın.

İdris TÜRKTEN

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir