09 Mart 2023 Perşembe

​Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem bö­lgelerinden gelerek KYK yurtlarında kona­klayan çocuklar için moral etkinliği düz­enledi

​Kocaeli’nin misafir çocukları doyasıya eğlendi

​Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanm­araş merkezli deprem­lerin ardından çocuk­ların yaşadıkları tr­avma sürecini atlata­bilmeleri için çeşit­li etkinlikler düzen­liyor. Son olarak de­prem bölgelerinden gelerek Aslanbey KYK yurdunda konaklayan çocuklar için moral etkinliği organize eden Büyükşehir, Koca­eli’nin misafir çocu­klarının gönüllerince eğlenmelerini sağl­adı.

​ÇİZGİ FİLM VE DRAMA GÖSTERİMİ

Büyükşehir’in İzmit Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’­nde gerçekleştirdiği etkinliğe 3-6 yaş arası 28 çocuk katıld­ı. Deprem bölgesinde­ki illerden gelen ço­cuklar için ilk olar­ak çizgi film göster­imi yapıldı. Büyük bir keyifle çizgi fil­mlerini izleyen çocu­klara Beyaz Kalpler personelinin hazırla­dığı ikramlar da sun­uldu. Daha sonra dra­ma etkinliğine geçen çocuklar, anlatılan heyecan dolu masall­arla farklı dünyalara yol aldı. Dolu dolu geçen organizasyon­da çocuklara anneleri de eşlik etti.

​PASTA KESTİLER

Çocuklar için her şe­yin düşünüldüğü etki­nlikte doğum günü ol­an minikler için pas­ta da kesildi. Her birine tek tek mum üf­letilen çocuklar büy­ük bir mutluluk yaşa­dı. Motivasyon etkin­liğinde Anne Şehir eğitmenleri de yer al­dı. Eğitmenlerle bir­likte eğlenceli atle­tizm, halat çekme, çuval yarışı ve yüz boyama oynayan çocukl­arın sevinci görülme­ye değerdi.

Halk Kürsüsü


BU KANAL BİR HALK KÜRSÜSÜ DERNEĞİ YAYIN MECRAASIDIR.

POPÜLER

BİZİ PAYLAŞIN

REKLAM

GLOW JEWELRY

www.glowjewelrytr.com
REKLAM

ABONE OL

Güncel haberleri kaçırmamak ve en son gelişmelerden haberdar olmak için abone olun.

KATEGORİLER

YORUMLAR

yavuz aktaş
Haziran 26, 2023 at 2:26 pm
VERİN 400 Ü BU İŞ SÜKUNETLE OLSUN BİTSİN DEDİYİ TAM…
youtube reklam ver
Haziran 25, 2023 at 6:28 pm
youtube reklam verme
Omer çelik
Haziran 7, 2023 at 10:21 am
Tebrik ediyorum. Insan bu şu misali kıvrım kıvrım akar ya...…
Ateş Turan
Haziran 7, 2023 at 12:44 am
—süpersin yaa,,, Vallahi mi ,, ben orda yaşamak istiyoruumm… 🙋‍♀️🇹🇷🇹🇷

ETİKETLER