Erdoğan İlk turda Kazanırsa!

Erdoğan İlk Turda kazanırsa; öyle % yarım – % bir oyla Devlet yönetiminde yer alınamayacağı bunun doğru da olmadığı bir kez daha anlaşılır!

Siyasete üst akılların satranç hamleleri ve başkalarınınsiyasi gücü ile girip hikmeti kendinde zanneden bazı liderler belki kenara çekilir,

Nispeten daha nitelikli ve dış bağlantıları olmayan gençlere yer açılabilir!

***

Erdoğan İlk Turda kazanırsa;eski partisinden Lider ne derse o oluyor, çoğunluğun görüşleri listelere yansımalı vaatleri ile parti kurup bir umut etrafına topladığı insanların hayallerine rağmen!

Milletvekilliğinden en alt görevde ki meclis üyesine genel merkez yöneticilerinin tamamına varana kadar herkesi kendi iradesi doğrultusunda belirleyenler kalan ömrünü torun sevmeye harcar,

Bu vesile ile partisinde kalan samimi insanlar yıkılan hayallerini inşa etmeye fırsat bulabilir!

***

Erdoğan İlk Turda Kazanırsa;Amerikan destekli cemaatçilik gibi İngiltere destekli makosenli fraklı dindarlığının da Türk Siyasetinde karşılığı olmayacağı bir kez daha anlaşılır,

Sör’ler ile değil Anadolu Müslümanları ile kucaklaşacak yeni nesil Erbakanların yetişmesinin önü açılabilir.

***

Erdoğan İlk Turda Kazanırsa;Bir gün içerisinde 4 mevsim yaşayan Türk Milletinin, ithal bahar vaatlerine kanmayacağı tescillenir,

Kandilin, Amerika’nın şerh koymadığı isimler emekliye ayrılır,sloganları ve söylemleri ile sınır ötelerine el sallayanlar yerine Atatürkçü Düşünce Derneklerinin şerh koymayacağı mücadeleden sokaktan sendikalardan sivil toplum kuruluşlarından gelen,

Dilinden Osman Kavala’yı değil,Mustafa Fehmi Kubilay’ı Osman Nevres’i düşürmeyen 1. cumhuriyetçi gelenekten gelen isimler Türk Siyasetine kazandırılmış olur.

***

Erdoğan İlk Turda Kazanırsa; Türk Siyasi hayatında 2. Cumhuriyetçiler devri kapanır!

***

                Erdoğan İlk Turda Kazanırsa; Türk Siyasi hayatında bir değişiklik olacaksa bu değişim Küresel Emperyal güçler değil, Türk Milleti istediği zaman, Türk Milletinin istediği şekilde olacağı net olarak ortaya konmuş olur.

***

                Erdoğan İlk Turda Kazanırsa; Barok ekonomistlerin, Serok akademisyenlerin, Sinyor hocaların, Gandilerin, Bacıların değil

                Reislerin ne dediğinin önemli olduğu,

                Lider nerde ise, ne diyorsa

Reis’in de orada ve o fikirde olduğu bir kez daha dosta düşmana duyurulmuş olur.

***

Ez cümle,

Erdoğan İlk turda Kazanırsa! Türk siyasetinin önünü açılır.

Erdoğan’ın ilk turda kazanması En çok ta siyasi hedefleri olan Erdoğan karşıtlarının işine yarar.

Erdoğan’ın İlk turda kazanması, Tüm Muhalif partilere bahar getirir.

Erdoğan’ın İlk turda kazanması, kuruyan dalların dökülerek filizlenmek üzere olan tomurcukları çürütmesinin önüne geçilmiş olur.

Onun için belki de ilk kez bu seçimde dışarda ne konuşulduğu anketlerde hangi oranların çıktığı değil, sandıkta vicdanı ile baş başa kalan vatanseverlerin ne dediği önemli olacak.

Bakarsın Sayın Mansur Yavaş’ta seçime birkaç gün kala daha fazla dayanamaz Gördüğüm lüzum üzerine Millet ittifakından ayrılıyorum der ve “bana göre” kendisine yakışanı yapar.

Belli mi olur.

***

Bu vesile ile sadece Millet ittifakından olanlara değil, Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenlere de düşen bir görevi hatırlatmakta fayda var.

Görüyorsunuz yüzde bir oyu olmayanlar bile bir ittifaka destek olmak için onlarca Milletvekili, Cumhurbaşkanı yardımcılığı, tutarsa bakanlık bile istiyor.

15 Temmuz hain darbe girişiminden beri hiçbir karşılık beklemeden Devleti ayakta tutmak için partisinin ve kendisinin çıkarlarını hiçe sayarak Recep Tayyip Erdoğan’a yeri geldiğinde Ak Partililerden Fazla sahip çıkan Bir Devlet Bahçeli ve MHP gerçeği var.

O halde bu çağrım en fazla size!

Erdoğan tekrar kazandıktan sonra mecliste Ak Partili kaç milletvekili olduğunun bir önemi olmayacağını siz de kabul edersiniz,

Ama yarın olası bir dış müdahale ve Türk Baharı benzeri senaryolarda Mecliste Kaç MHP’li kaç Ülkücü Milletvekilinin olacağı çok önemli!

O halde sizlere de yakışan, Ahde vefa gereği,bir Oy Erdoğan’a Bir Oy da MHP’ ye.

Selam ve dua ile.

Yücel Alpay Demir.

Halk Kürsüsü


BU KANAL BİR HALK KÜRSÜSÜ DERNEĞİ YAYIN MECRAASIDIR.

POPÜLER

BİZİ PAYLAŞIN

REKLAM

GLOW JEWELRY

www.glowjewelrytr.com
REKLAM

ABONE OL

Güncel haberleri kaçırmamak ve en son gelişmelerden haberdar olmak için abone olun.

KATEGORİLER

YORUMLAR

yavuz aktaş
Haziran 26, 2023 at 2:26 pm
VERİN 400 Ü BU İŞ SÜKUNETLE OLSUN BİTSİN DEDİYİ TAM…
youtube reklam ver
Haziran 25, 2023 at 6:28 pm
youtube reklam verme
Omer çelik
Haziran 7, 2023 at 10:21 am
Tebrik ediyorum. Insan bu şu misali kıvrım kıvrım akar ya...…
Ateş Turan
Haziran 7, 2023 at 12:44 am
—süpersin yaa,,, Vallahi mi ,, ben orda yaşamak istiyoruumm… 🙋‍♀️🇹🇷🇹🇷

ETİKETLER