GÜÇLÜ VE YEŞİL KOBİ PROJESİ İÇİN BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

       Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Bilkent Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology tarafından yapılan Güçlü ve Yeşil KOBİ projesi kapsamında başvuru süresi 3 Şubat 2023 Cuma’ya kadar uzatılmıştır. 

      Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Bilkent Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile birlikte çalışarak, Türk KOBİ’lerinin karbon vergileri ve sürdürülebilirlik, artan girdi maliyetleri ve düşük maliyetli rakipler gibi 21. Yüzyıl ekonomisinin zorluklarına karşı durabilmelerine yardımcı olacak bir pilot program. Bunu başarmak için, ücretsiz teknik ve danışmanlık desteği ile EBRD tarafından finanse edilen kredilere başvuruda yardımlar sağlayacaklar.

Proje Konuları

     Program, karbonun ve karbon malzemelerin baskın olduğu sektörlerdeki (örneğin, demir ve çelik, çimento, alüminyum, tekstil ve giyim, gıda, elektronik, plastik ve ambalaj) KOBİ’leri hedefliyor ve ilk olarak program çevrimiçi bir platform aracılığıyla sunulacak.

Başvuru Koşulları

      Fon sınırlamaları nedeniyle, sınırlı sayıda başvuru sahibine yardımcı olabileceğiz (fazla başvuru durumunda kurayla seçilecektir).

       Aşama 1: Seçilen firmalara, sektör uzmanları tarafından Türk KOBİ’lerinin karşılaşacağı gelecekteki zorlukları ve potansiyel çözümleri özetleyen ücretsiz bir kurs sağlanacaktır (süre: 3 saat)

      Aşama 2: Aşama 1’den (yine kurayla seçilen) katılımcıların 3/4’üne aşağıdakiler sağlanacaktır:

Firmaların bu zorluklarla çeşitli şekillerde başa çıkmalarına yardımcı olacak derinlemesine ve sektöre özel teknik danışmanlık (süre: 2 yarım gün)

Destekler

       KOBİ’lerin teknik danışmanlık ile ilgili yatırımlar için avantajlı/indirimli kredi başvurusunda bulunmalarına yardımcı olacak bankacılarla ve KOBİ danışmanlarıyla birebir toplantılar. Bu yardım hem teknolojilerin seçilmesine yardımcı olma hem de banka kredi teklifini tamamlamayı içermektedir. Başvurular arasından seçilecek şirketler, hazırlanan ve çevrimiçi bir platform aracılığıyla sunulacak olan programa ücretsiz katılarak sektör uzmanları ve bankacılar ile birebir görüşme ve destek alma imkanına sahip olacaklar. Programdan faydalanan şirketler arasından önceden tanımlanmış kriterler ile seçilecek sınırlı sayıdaki KOBİ uzun soluklu bir danışmanlık programı kapsamında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın hibe desteklerinden faydalanabilecekler. Ayrıca, programdan faydalanan KOBİ’ler, program kapsamında hayata geçirmeyi planlayacakları yatırımlar için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın Türkiye’deki mevcut finansman programlarına yönlendirme desteğinden faydalanabileceklerdir.

Başvuru Tarihi: 3 Şubat 2023

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Tanem UÇAR

Halk Kürsüsü


BU KANAL BİR HALK KÜRSÜSÜ DERNEĞİ YAYIN MECRAASIDIR.

POPÜLER

BİZİ PAYLAŞIN

REKLAM

GLOW JEWELRY

www.glowjewelrytr.com
REKLAM

ABONE OL

Güncel haberleri kaçırmamak ve en son gelişmelerden haberdar olmak için abone olun.

KATEGORİLER

YORUMLAR

yavuz aktaş
Haziran 26, 2023 at 2:26 pm
VERİN 400 Ü BU İŞ SÜKUNETLE OLSUN BİTSİN DEDİYİ TAM…
youtube reklam ver
Haziran 25, 2023 at 6:28 pm
youtube reklam verme
Omer çelik
Haziran 7, 2023 at 10:21 am
Tebrik ediyorum. Insan bu şu misali kıvrım kıvrım akar ya...…
Ateş Turan
Haziran 7, 2023 at 12:44 am
—süpersin yaa,,, Vallahi mi ,, ben orda yaşamak istiyoruumm… 🙋‍♀️🇹🇷🇹🇷

ETİKETLER