Akaret’lerde sanat günleri

İkonik tarihi yapısı ile İstanbul’un kültür sanat merkezlerinden biri olan Akaretler; şehre dönüşü sanat ile kutluyor. Dinamik ve özgün yönüyle her yaştan ve tarzdan ziyaretçilerini ağırlayan Akaretler; bu yıl 5. [email protected]’de 8-19 Eylül tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor.

Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş organizasyonuyla gerçekleşen [email protected] 5. edisyonu; dünyanın en büyük servet yöneticisi UBS ana sponsorluğunda 8 Eylül Çarşamba günü kapılarını sanatseverlere açtı. 19 Eylül’e kadar Akaretler Sıraevler’in A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 ve F2 numaralı binalarında devam edecek etkinlik; uluslararası 15 çağdaş sanat galerisinin farklı disiplinlerden eserlerini ve koleksiyonerlerin seçkisini keşfetmeye davet ediyor. 

 Sanat sezonu [email protected] ile başladı

İstanbul’un kalbindeki merkezi konumuyla gurme restoranları, kültür sanat buluşma noktaları ile İstanbullulara eşsiz bir deneyim sunan Akaretler; sanatsal bir şölen yaşatıyor. Bu yıl 15 çağdaş sanat galerisine ev sahipliği yapan etkinlikte Galeri Nev İstanbul ve ZILBERMAN ilk defa katılan galeriler arasında bulunuyor. Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk, Begüm Güney küratörlüğünde, “Benim Kırmızı Çizgim” isimli sergisiyle 55 numaralı binada sanatseverler ile bir araya geliyor. Sanatçı bu sergide toplumsal sorunlara değinen konu ve konsepti ile ön plana çıkıyor. AICA Türkiye Başkanı Sinan Eren Erk küratörlüğünde Yıldız Holding’in koleksiyonundan bir seçki ise A 19 numaralı binada izleyici ile buluşuyor.

 

Yorumlar

CAPTCHA Image