Çeker hekimleri yalnız bırakmadı

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu tarafından alınan karar ile tüm illerden Ankara’ya gelen Aile Hekimleri arasında Kocaeli’den de 3 otobüslük bir kafile ile Ankara’daki eyleme destek verdiler. Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Aile Hekimleri Komisyonu Başkanı Recep Pehlivan öncülüğündeki Kocaeli’den katılan hekimlere Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker’de destek verdi. Başkan Çeker, Aile Hekimleri ile ilgili çıkarılan yönetmelikle ilgili basın açıklaması yaparak Sağlık Bakanlığının yanlıştan dönmesi gerektiğini vurguladıklarını ve bugünde hekimlerin yanında Ankara’da eyleme katıldıklarını ifade etti.

“Sesimizi duyurmak istedik”

Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Aile Hekimlerinin her zaman yanında olduklarını belirterek, “ Türk Sağlık-Sen olarak Aile Hekimlerimiz ile ilgili son çıkarılan yönetmelikle ilgili olarak Genel Merkezimiz Sağlık Bakanlığı’na gerekli yazışmaları yapmış, Kocaeli Şube olarak bizler de yanlıştan dönülmesini talep etmiştik. Bugünde Ankara’da eylemlerine destek vererek, bir kez de Sağlık Bakanlığı yetkililerine buradan sesimizi duyurmak istedik. Bizler idarelerle iş tutan, haksız uygulamalarına sessiz kalan bir sendika değiliz. Gücümüzü koltuklardan değil, üyesinden alan bir sendikayız” dedi.

“Haklı dava, güçlü sendika”

Başkan Çeker açıklamasının devamında ,“Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen yeni Aile Hekimliği Sözleşme ve ödeme Yönetmeliğinde aile hekimlerinin hak etmedikleri uygulamalar yer almakla birlikte özlük hakları da teslim edilmemektedir. Sendikamızın da aynı zamanda üyesi olan aile hekimlerimizin sorunlarının çözümü için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Haklı dava, güçlü sendika, Türk Sağlık-Sen sloganımız ile sağlık çalışanlarının sesi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

CAPTCHA Image