İzmit’te sivrisinekle mücadele başladı

Tam kapanma dönemini fırsata çevirerek çalışmalarına hız veren İzmit Belediyesi ekipleri İzmitlilerin rahat bir bahar ve yaz geçirmesi için larva, sivrisinek ve haşere ilaçlama çalışmalarını gece gündüz aralıksız sürdürüyor.

İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sivrisinek, haşere ve larvaların ilaçlanması konusunda titiz bir çalışma yürütüyor. Ekipler her gün mahalle mahalle dolaşarak cadde ve sokakları sivrisineklere karşı ilaçlıyor. Özellikle yaz aylarının rahat geçirilmesi için larvalarla mücadeleye büyük önem veriliyor. İzmit’in tüm cadde ve sokaklarında keşfe çıkan ekipler sivrisineklerin üreyebileceği noktalarda çalışmalar gerçekleştiriyor. Ayrıca ilaçlama çalışmaları ilçe genelinde sürekli olarak devam ediyor.

GÜNDÜZ YEŞİL ALANDA

Dün akşam da ilaçlama çalışmalarını Yahya Kaptan, Yenişehir, Kadıköy ve Mehmet Ali Paşa mahallerinde sürdüren ekipte bulunan İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Mesul Müdürü Hüsamettin Ayyıldız, “Sivrisinekler bilindiği üzere gündüzleri yeşillik alanlarda dinlenirler. Gündüzleri yeşil alanlarda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Gece saatlerinde ise ergin mücadelesine çıkıyoruz” dedi.

ARALIKSIZ SÜRECEK

Sivrisinek takibi yaptıklarını belirten Ayyıldız, “Sivrisinekler beslenmeye gece çıktıkları için sokak lambaları bizim için ciddi bir kriterdir. İlaçlama yaptığımız makinemiz ise ciddi bir parçalayıcı olma özelliğine sahip. Bizim tüm ekipmanlarımızla birlikte sezon içerisinde çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

CAPTCHA Image