İleri Girişimci Destek Programı İş Fikri Teklif Çağrısı- İzmir ve Manisa

       KOSGEB, 11. Kalkınma Planı’nda “Girişimcilik ve KOBİ’ler” başlığı altında girişimcilik kültürünün, teknoloji tabanlı ve yenilikçi girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesi için konulan hedefler kapsamında İzmir ve Manisa’da temiz enerji ve temiz teknolojileri odak alan çağrı açtı.

İleri Girişimci Destek Programı kapsamında “İzmir ve Manisa-Temiz Enerji ve Temiz Teknoloji Odaklı Girişimciler” başlıklı çağrıya başvurular başladı

Proje Konuları

     Çağrıya başvuru yapılacak iş fikirleri ise Fotovoltaik güç sistemi teknolojileri, Güneş kaynaklı ısıl güç sistemi teknolojileri, Rüzgar türbini teknolojileri, Yeşil hidrojen üretim ve depolama teknolojileri, Mavi enerji (deniz üstü teknolojiler, dalga, gelgit ve benzeri) üretim teknolojileri, Biyokütle elektrik/ısı üretimi teknolojisi, Biyoyakıt üretim teknolojileri, Jeotermal elektrik/ısı teknolojileri, Elektrikli araç teknolojileri, Enerji depolama teknolojileri, Dağıtık enerji teknolojileri, Akıllı şebeke sistemleri, Enerji yönetimi yazılımları (yapay zeka, blokzincir ve robotik uygulamalar), Karbon yakalama, kullanım ve depolama teknolojileri, Yapılarda ve endüstriyel uygulamalarda temiz enerji sistemi (güneş, rüzgar, biyokütle, jeotermal, hidrojen) entegrasyonuna yönelik teknolojiler, Tarımsal uygulamalarda temiz enerji uygulamalarına ve optimizasyonuna yönelik teknolojiler, Hibrit enerji sistemleri uygulamalarına ve optimizasyonuna yönelik teknolojiler olacak.

   Bu alanlardaki iş fikirlerinin, söz konusu konulardan biri veya birkaçını birlikte içermesi ve iş fikrinin seçilen konular doğrultusunda oluşturulması gerekiyor.

Başvuru Koşulları

       Çağrıya, İzmir ve Manisa’da temiz enerji ve temiz teknolojiler konularında iş fikirleri olan, 2020 sonrası gerçek kişi statüsünde bir firması bulunmayan, 1987 ve sonrası doğumlu girişimci adayları başvurabilecek. Kadınlarda yaş şartı aranmayacak. Adayların lisans mezunu olması gerekecek.

Destekler

       KOSGEB, söz konusu alanlarda faaliyet gösterecek 30 girişimciye 1 milyon liraya kadar destek verecek. Girişimci adayları, makine-teçhizat ve yazılım giderleri için 450 bin liraya kadar, sağlayacağı istihdam için 360 bin liraya kadar destek alabilecek. Kira, ofis donanımı giderleri için 140 bin lira üst limitli destek kullanılabilecek. Mentorluk, danışmanlık ve işletme koçluğu kaleminden 30 bin liraya kadar destek alabilecek girişimci adaylarına, işletmelerini kurmaları amacıyla 20 bin liraya kadar kuruluş desteği de verilecek.

Başvuru Tarihi: Başvurular 5 Mayıs Cuma saat 23.59’a kadar devam edecek.

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

TANEM UÇAR

Halk Kürsüsü


BU KANAL BİR HALK KÜRSÜSÜ DERNEĞİ YAYIN MECRAASIDIR.

POPÜLER

BİZİ PAYLAŞIN

REKLAM

GLOW JEWELRY

www.glowjewelrytr.com
REKLAM

ABONE OL

Güncel haberleri kaçırmamak ve en son gelişmelerden haberdar olmak için abone olun.

KATEGORİLER

YORUMLAR

yavuz aktaş
Haziran 25, 2023 at 12:49 pm
VERİN 400 Ü BU İŞ SÜKUNETLE OLSUN BİTSİN DEDİYİ TAM…
youtube reklam ver
Haziran 15, 2023 at 10:57 am
youtube reklam verme
Omer çelik
Haziran 6, 2023 at 11:58 pm
Tebrik ediyorum. Insan bu şu misali kıvrım kıvrım akar ya...…
Ateş Turan
Haziran 6, 2023 at 1:18 am
—süpersin yaa,,, Vallahi mi ,, ben orda yaşamak istiyoruumm… 🙋‍♀️🇹🇷🇹🇷

ETİKETLER