İnternet Özgürlüğü Fonu Proje Başvuru Çağrısı

         Açık Teknoloji Fonu (OTF), insan haklarını, internet özgürlüğünü ve açık toplumları desteklemek amacıyla açık ve erişilebilir teknoloji odaklı projelere ve bu projelerde çalışan kişilere yönelik İnternet Özgürlüğü Fonu‘nu çağrısı açıldı.

Başvuru Şartı

      İnternet Özgürlüğü Fonu, OTF’nin insan haklarını, İnternet özgürlüğünü ve açık toplumları destekleyen açık ve erişilebilir teknoloji odaklı projeler üzerinde çalışan projeleri ve insanları desteklemenin birincil yoludur.

OTF, teknoloji uzmanlarının ve aktivistlerin, küresel iletişim ağlarına kapsayıcı ve güvenli erişimi ilerleten, sansür ve gözetime karşı koyan ve özellikle risk altındaki kullanıcılar, gazeteciler, insan hakları savunucuları, sivil toplum kuruluşları için İnternet özgürlüğüne yönelik dijital güvenlik tehditlerini azaltan fikirleri hayata geçirmelerine destek olmayı amaçlamaktadır. toplum aktivistleri ve baskıcı ortamlarda yaşayan diğerleri. OTF, ilk kez başvuran, alanda yeterince temsil edilmediğini tespit eden ve yetersiz finanse edilen alanları ele alan kişi veya kuruluşlardan gelen projelere öncelik verir.

İnternet Özgürlüğü Fonu başvuruları dönüşümlü olarak kabul eder ve iki aşamalı bir süreçte yapılır. Başvurular konsept notları olarak sunulur, olumlu incelemenin ardından OTF başvuru sahibini tam bir teklif sunmaya davet eder. Desteklediğimiz projeler ve kişilerin tümü şu alanlardan birine veya birkaçına giriyor: Teknoloji Geliştirme, Uygulamalı Araştırma, Dijital Güvenlik Desteği veya Etkinlikler.

Bu fon için başvurular şunları içerebilir: Yeni açık kaynak atlatma teknolojileri oluşturma, Mevcut açık kaynaklı İnternet özgürlüğü teknolojilerinin güvenlik, kullanılabilirlik ve uyarlanabilirliğinin yanı sıra bakım ve yükseltmelerin iyileştirilmesi, İçeriği güvenlik duvarlarının veya benzer hizmetlerin arkasına yeniden sunabilen yeni içerik yeniden dağıtım yöntemleri;Geleneksel “kedi-fare” atlatma tekniklerinin ötesine geçen yeni nesil araçlar;Çekirdek altyapı projelerinde güvenlik standartlarını, kalite güvencesini ve en iyi uygulamaları geliştirmek;Mevcut projeleri daha erişilebilir ve katkıda bulunulmasını kolaylaştıran çabalar (ör. belgeler, araç geçişi, yeniden düzenleme kodu, test etme), Uygulamalı araştırma konusunda ise İnternet Özgürlüğü Fonu aracılığıyla desteklenen uygulamalı araştırma çabaları uygulanmalıdır – yani doğrudan geri bildirim, içgörü veya teknoloji geliştirme sürecine uygulanabilirlik ile. Bu araştırma, sansürün nasıl, neden veya nerede meydana geldiğini belirlemeyi, belirli İnternet özgürlüğü araçlarını ve bunları geliştirme yollarını incelemeyi, sansürcülerin hangi tür içerikleri hedef aldığına ilişkin bilgileri ilerletmeyi veya belirli bir coğrafi bağlamda İnternet özgürlüğüne yönelik tehditleri değerlendirmeyi içerebilir.

Proje Ödüller

   OTF ödülleri, doğrudan başvuru sahibi ile imzalanan performansa dayalı sözleşmelerdir. Ödeme, sözleşmede belirtilen bir programa göre belirtilen hedeflerin, faaliyetlerin ve teslimatın tamamlanması üzerine yapılır. OTF, OTF’nin önceliklerine en uygun gördüğü şekilde, talep edilen fonlardan daha azını veya daha fazlasını verme hakkını saklı tutar.

Başvuru Tarihi:  31 Aralık 2022 saat 17:30

      Başvurusu için info@kocaelihibe.com mail atarak danışmanlık ve bilgi alabilirsiniz.

      Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Tanem UÇAR

Halk Kürsüsü


BU KANAL BİR HALK KÜRSÜSÜ DERNEĞİ YAYIN MECRAASIDIR.

POPÜLER

BİZİ PAYLAŞIN

REKLAM

GLOW JEWELRY

www.glowjewelrytr.com
REKLAM

ABONE OL

Güncel haberleri kaçırmamak ve en son gelişmelerden haberdar olmak için abone olun.

KATEGORİLER

YORUMLAR

yavuz aktaş
Haziran 26, 2023 at 2:26 pm
VERİN 400 Ü BU İŞ SÜKUNETLE OLSUN BİTSİN DEDİYİ TAM…
youtube reklam ver
Haziran 25, 2023 at 6:28 pm
youtube reklam verme
Omer çelik
Haziran 7, 2023 at 10:21 am
Tebrik ediyorum. Insan bu şu misali kıvrım kıvrım akar ya...…
Ateş Turan
Haziran 7, 2023 at 12:44 am
—süpersin yaa,,, Vallahi mi ,, ben orda yaşamak istiyoruumm… 🙋‍♀️🇹🇷🇹🇷

ETİKETLER